DNI TRZEŹWOŚCI W WIŚLE

wpis w: Wydarzenia | 0

W dniach 8-9 września 2018r. wraz z 8 Podopiecznymi Fundacji braliśmy udział w Dniach Trzeźwości w Wiśle, organizowanych przez Chrześcijańską Fundację Elim w Wiśle.

„… a Słowo ciałem się stało i mieszkało między nami” – naszym zadaniem jest przyjęcie Słowa Bożego i pozwolenie, aby poprzez prowadzenie cichego głosu Ducha Bożego stało się Ono naszą realną rzeczywistością. Doświadczając świadectw innych osób, możemy podjąć wyzwanie poddania siebie samych w ufności naszemu Bogu, przyjęcia Jego łaski w Jezusie Chrystusie, aby stawać się dzień po dniu światłem dla tego świata i solą tej Ziemi.

„Usłyszałem tam własną historię”, „Popłakałem się – jakbym słyszał historię mojego Ojca” – mówili nasi Podopieczni, wysłuchując świadectw ludzi, którzy wiele lat temu nawrócili się właśnie dzięki świadectwom, usłyszanym przez osoby posługujące w Chrześcijańskiej Fundacji Elim w ośrodkach odwykowych, w jednostkach penitencjarnych i podczas Dni Trzeźwości. Siedzieli smutni, zawstydzeni, tocząc walkę z własnymi myślami lub podekscytowani przeżywanymi emocjami, szukali samotności lub dzielili się entuzjazmem, prosili o modlitwę wstawienniczą. Wracali z nowymi myślami, emocjami, postanowieniami, radośni, przepełnieni nadzieją.