MIESZKANIE DLA KOBIET/RODZICÓW I DZIECI – remont zbliża się ku końcowi

wpis w: Wydarzenia | 0

„Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich.” (Mt 18:19-20)

Pewnego dnia w naszych sercach pojawiło się pragnienie pomagania kobietom, a następnie kobietom z dziećmi, usłyszeliśmy również troskę osób, które w okolicach Jastrzębia-Zdroju pragnęły założyć stowarzyszenie wspierające kobiety, które wbrew naciskom swojej rodziny i otoczenia zdecydowały się urodzić poczęte w ich łonach życie. Myśli przerodziły się w słowa, te zaś w drobne czyny, aż jakiś czas temu udało nam się pozyskać lokal z zasobów miasta Chorzów.

Dzisiaj pragniemy podzielić się z Wami radością, iż lokal dla kobiet i kobiet z dziećmi (a może „Mieszkanie Readaptacyjne dla Rodzica/Rodziców z Dziećmi”?) niebawem będzie mógł stać się miejscem schronienia dla potrzebujących DOMU. Dzięki darowiznom finansowym i rzeczowym oraz służbie naszych Podopiecznych Mężczyzn remont mieszkania dobiega końca – ściany nabrały przyjaznych kolorów, dobieramy do niego wyposażenie, podjęliśmy działania, zmierzające do zorganizowania centralnego ogrzewania na gaz (aktualnie lokal ogrzewany jest przez piece kaflowe), inwestycji w przyszłości wymagają również podłogi.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tego dzieła!