JADŁODZIELNIA Fundacji PIASTUN Wyrównywanie Szans

wpis w: Wydarzenia | 0

“Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz.” (II List do Tymoteusza 4:1-2)

Od kilku miesięcy Świetlica Fundacji stała się miejscem, gdzie potrzebujący mogą codziennie otrzymać nieodpłatnie pożywienie – pieczywo, warzywa, owoce, produkty długoterminowe i słodkości. Z tego powodu radny Miasta Marcin Weindich zainicjował współpracę z Fundacją PIASTUN Wyrównywanie Szans, która ustawiła przy Świetlicy jedną ze swoich “Jadłodzielni” – lodówek, w których można pozostawić nadmiar swojej żywności, aby je nie zmarnować, ale podzielić się nią z innymi. Pierwsza z chorzowskich Jadłodzielni powstała w Centrum Pracy Społecznej przy ul. Kasprowicza 2 w grudniu 2020r., ponieważ znajduje się wewnątrz budynku, dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz. 07:00-18:00, ustawiona natomiast w dniu 15.01.2022r. przy naszej Świetlicy, dostępna jest całą dobę. 

Dla nas pojawienie się lodówki stało się dodatkową możliwością świadczenia o Bożym planie wybawienia Człowieka z grzechu i śmierci w Jezusie Chrystusie, przynoszenia Człowiekowi tego Chleba, tego Pokarmu, który przynosi żywot wieczny.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierając zapobieganie marnowaniu żywności, odpowiadają na pragnienie serca zarządzania Ziemią według Bożych zasad, z szacunkiem i w mądrości względem obfitości Bożych darów.

Poniżej zamieszczamy link do strony, na której można przeczytać zasady korzystania z Jadłodzielni.

https://fundacjapiastun.pl/jadlodzielnia-dla-slaska/