Koncert Janusza Bigdy – sobota 1 kwietnia 2023 godz. 16:00

wpis w: Wydarzenia | 0

Serdecznie zapraszamy do świetlicy Fundacji przy ul. 3 Maja 31 w sobotę 1 kwietnia 2023 na koncert Janusza Bigdy.

Janusz Bigda na swojej stronie napisał:
Gram i śpiewam o tym, w co wierzę. Piosenki, które komponuję i nagrywam,
traktują o  tym, co wykonało się swego czasu na Ziemi, a co stało się
ratunkiem dla ludzi, zmieniając rzeczywistość i historię całego Świata.
Przyjście 
Jezusa Chrystusa i jego misja odmieniła wielu ludzi, a też swego
czasu moc Jego słów odmieniła i mnie, dając sens życia i zrozumienie tego,
co powiedział: “Ja jestem światłością świata, kto idzie za mną, nie będzie
chodził w ciemności”.

Myślę, że dobrze jest śpiewać Bogu i o Bogu, a w Biblii w wielu miejscach jest potwierdzenie tego, gdy znajdujemy opisy zdarzeń, w których ówcześni muzycy (Lewici) odgrywali ważną rolę – wliczając w to Króla Dawida. Przyszedł czas, że ja także postanowiłem z wielką radochą dołożyć swoje 3 grosze do tej zacnej dziedziny. Pierwsza płyta, którą nagrałem (było to jeszcze na kasetach magnetofonowych), miała tytuł “Prawda jedyna” i ku mojej radości okazało się że, dzięki poparciu i łasce Bożej nad tą sprawą, piosenki te stały się dużym zbudowaniem dla ludzi wierzących i szukających w naszym kraju. W następnych latach nagrywałem kolejne płyty i tak powstały kolejne produkcję, m.in. “Wielki transport”, “Otwarte drzwi”,
“Przestrzeni dal”. Pomagali mi zawsze fajni ludzie, oddani Bogu muzycy, którzy zagrali charytatywnie – Pan Bóg widział ich serca, Alleluja!!!

Jeśli chodzi o moje podejście do grania “o Bogu i dla Boga”,  to uważam, że, zwłaszcza w tych dzisiejszych czasach wszechobecnego handlu i wpasowywania wszystkiego w określone ramy, gatunki itd., muzyka Chwały Bożej powinna być jak najdalej od ty ziemskich reguł (co nie znaczy, że możemy tego całkowicie uniknąć), jednak miarą wartości tej muzyki było od wieków (i tak zostanie) uwielbienie Boga ze szczerego, czystego serca i tego wszystkiego nie da się zamknąć w jakichś ziemskich ramach, czy gatunkach i stylach. Jeśli moja twórczość was buduje, to jest to moją wielką radością i niech tak jest nadal.

 

O mnie – Janusz Bigda (kdm.pl)