Kraina mlekiem płynąca…

wpis w: Galerie, Wydarzenia | 0

“Zstąpiłem przeto, by go wyrwać z mocy Egiptu i wyprowadzić go z tego kraju do ziemi żyznej i rozległej, do ziemi opływającej w mleko i miód…” (II Księga Mojżeszowa 3:8)

W dniach 20-24.07.2020r. zaprosiliśmy 2 Podopiecznych na “wakacje” w Istebnej. Damian i Tadeusz pomimo niepełnosprawności fizycznej (Damian miał nigdy nie chodzić, dzisiaj porusza się bez kuli, oczekuje na operację usunięcia śrub z nogi i rekonstrukcję zdeformowanej stopy, Tadeusz po wylewie ma niesprawną lewą rękę, aktywnie ją rehabilituje, jest wspaniałym dziadkiem, o piątej rano obiera ziemniaki na obiad i wciąż poszukuje sobie nowych zająć) są bardzo zaangażowani w życie Społeczności Fundacji – opiekują się wieloosobowymi mieszkaniami readaptacyjnymi, w których przebywają, gotują obiady dla wszystkich w danych lokalach, dbają o czystość, pilnują porządków, wspierają innych Podopiecznych w załatwianiu formalności, wizytach u lekarzy i wszelkich innych potrzebach.

Wynajęliśmy domek w Istebnej, niemal na szczycie góry, dzięki czemu mogliśmy delektować się pięknymi widokami, a to wzgórzami spowitymi mgłą o poranku, gwieździstym niebem nocą, różnorodnością zieleni i kolorów powierzchni szczytów, graliśmy w piłkę, badminton’a, chodziliśmy boso po trawie, odbywaliśmy poranne spacery po lesie, snuliśmy opowieści o życiu… Odwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek, gdzie podziwialiśmy pokazy ptaków i inne zwierzęta oraz wjechaliśmy na Czantorię w Ustroniu, gdzie radowaliśmy się pięknem krajobrazu i wzbudzaliśmy dziecięcą ekscytację, zjeżdżając torem saneczkowym. Wracając z Istebnej, zwiedziliśmy Ogrody Kapias w Goczałkowicach.

Cieszymy się, że są osoby, które ze wszystkich swoich sił pragną zmiany w swoim życiu i na różne sposoby korzystają ze wsparcia, jakiego możemy im udzielić, tym samym naszą służbę czyniąc lżejszą i przyjemniejszą!