PLAC ZABAW – przestrzeń integracji międzypokoleniowej

wpis w: Wydarzenia | 0

„[…] “Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże. O tak, oświadczam wam: kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, nie wejdzie do niego”. Potem obejmował je ramieniem i błogosławił, kładąc na nie ręce.” (Ewangelia Marka 10:14-16)

Od około półtorej miesiąca Podopieczni Fundacji w czynie społecznym tworzą przestrzeń, zwaną przez nas „Placem Zabaw” w podwórzu kamienicy, w której znajduje się siedziba Fundacji oraz prowadzona przez nią Świetlica. Miejsce to jest przygotowywane dla gromadki dzieci, jakie mieszkają w kamienicy – powstała już piaskownica, zamontowano huśtawkę, planowane jest umieszczanie tam i innych atrakcji, w zależności od sezonu (np. baseniki) oraz utworzenie na ścianie sąsiedniego budynku graffiti z motywami bajkowych zwierzaczków.

Za zgodą właścicieli kamienicy miejsce to będzie służyło także Fundacji – umożliwi nam organizację biesiadowania oraz spotkań w otwartej przestrzeni.

Chwała niech będzie Bogu za życzliwość i otwarte serca oraz trud pracy wszystkich, dzięki którym to miejsce powstaje ku pokrzepieniu dorosłych i radości naszych najmniejszych!