POŻEGNANIE Z…. Barlickiego w Lipinach

wpis w: Wydarzenia | 0

“«Każde królestwo wewnętrznie skłócone pustoszeje i dom na dom się wali. Jeśli więc i szatan z sobą jest skłócony, jakże się ostoi jego królestwo?” (Ewangelia wg Łukasz 11:17-18)

Z końcem października 2020 r. opuściliśmy lokal przy ul. Barlickiego 1 w Świętochłowicach Dzielnica Lipiny. Bóg posłużył się nami, aby być może uratować wiele istnień w tamtym miejscu, ponieważ podczas prac remontowych okazało się, że w pewnym miejscu podłoga lokalu groziła zawaleniem wprost na rurę z gazem w bardzo złym stanie technicznym. Natychmiast musieliśmy opuścić lokal, wypowiedziano nam umowę najmu.

Nasi Podopieczni i Wolontariusze włożyli wiele pracy w remont lokalu – dziękujemy Wam za cały Wasz trud! Wasza obecność tam dla wielu osób z ul. Barlickiego była światełkiem w ciemności – pytano, z radością odkrywano, że ktoś chce coś zrobić dla ludzi w tamtym miejscu, miłość została pobudzona!

I my cieszyliśmy się możliwością niesienia otuchy tej duchowo umierającej społeczności – dlatego pomimo wszystkich przeciwności (prawie rok trwał proces wynajmu lokalu, teraz wypowiedziano nam umowę, więc kolejne procedury do przebycia przed nami) nie rezygnujemy. Wiemy, że Bóg chce nieść ludziom swoją łaskę w Jezusie Chrystusie i powołał nasze serca do tego dzieła, bowiem pragnie, abyśmy byli JEDNO, jak i ON JEST!