ŚWIADECTWO WOJTKA

wpis w: Świadectwa wiary | 0

„… i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli”. (Ewangelia Jana 8:32)

10.02.2020r. świadectwem dzielił się Podopieczny Wojtek. Religijni rodzice zniechęcili go do Boga, a jego bunt objawił się w narkomanii. Kiedy przybył do Fundacji, przyglądał się bacznie opiekunom, poszukując znanego sobie z rodzinnego domu zakłamania – dysonansu pomiędzy słowami a czynami, pozorów. Im dłużej jednak żył w Społeczności Fundacji, dostrzegał prawdziwość toczącej się w niej walki o prawdziwe życie. Nie zawsze miło i przyjemnie, ale prawdziwie. Tutaj zaczął się na nowo zastanawiać nad własną relacją z Bogiem, tutaj ją odnowił. Wiele godzin rozmów ukierunkowało go na poszukiwanie prawdy – głównie we własnym życiu.

Zrezygnował z narkotyków, ale opuścił Fundację, aby związać się z byłą jej Podopieczną – chciał jej pomóc, alkoholiczce. Razem z nią pił piwo, chciał jej pokazać, że potem można z niego zrezygnować, ale obróciło się to przeciwko niemu: „Też piłeś, a teraz mnie zabraniasz?!” Po roku zmagań, walki o nią i o związek, postanowił postawić jej wyzwanie – odszedł z ich wspólnego domu, deklarując jednak swoją miłość i oczekiwanie, że ona podejmie walkę ze swoim uzależnieniem.

Bóg przemienił jego życie. Napełnił je prawdą. Wciąż zmaga się z własnymi słabościami, ale stara się pielęgnować to nowe życie, jakie otrzymał, dobrze skorzystać z szansy, jaką otrzymał.