ŚWIETLICA

wpis w: Galerie, Wydarzenia | 0

„Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.” (Ewangelia Łukasz 5:16)

Pragniemy podzielić się z Wami naszą radością z otwarcia ŚWIETLICY. W połowie października 2019r. w nowo wynajętym lokalu przy ul. 3 Maja 31 (poprzednio mieścił się tu sklep zoologiczny) pierwszy raz się weseliliśmy – odbyło się wtedy przyjęcie weselne naszych Podopiecznych Małgorzaty i Mariusza. Pośród trudności swojego życia, pragną BUDOWAĆ i postanowili się pobrać. Pomimo różnych przeciwności plan swój zrealizowali i mieliśmy zaszczyt i przyjemność pomóc im w ziszczeniu ich radości. Uroczystość ta niejako rozpoczęła czas spotkań Społeczności Fundacji w nowym lokalu.

Pragniemy, aby Świetlica była miejscem, w którym jako Społeczność codziennie czytamy Słowo Boże i w Jego świetle przyglądamy się własnemu życiu, poszukujemy mądrości pochodzącej od Boga, Jego woli, aby poddając się jej, oddać chwałę naszemu Ojcu. Chcemy także stworzyć w niej miejsce dla osób, które zapragną POBYĆ RAZEM – planujemy urządzić kącik dla dzieci z zabawkami, grami planszowymi i gościnne stoliki, przy których osoby starsze lub samotne będą mogły usiąść i pogawędzić, popijając herbatę.

Bóg umieszcza w naszych sercach pragnienia, które chce, abyśmy zrealizowali ku Jego chwale. Mamy lokal, mamy zapał do wspólnej pracy, mamy otwartość na człowieka – zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą skorzystać z tej wspólnej przestrzeni, ale i tych, którzy mają jakiś talent, którym mogą tu inny posłużyć.