SZKOŁA CHRYSTUSA i grupy modlitewne

wpis w: Wydarzenia | 0

“O, nierozumni Galaci! Któż was urzekł, was, przed których oczami nakreślono obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? Tego jednego chciałbym się od was dowiedzieć, czy Ducha otrzymaliście na skutek wypełnienia Prawa za pomocą uczynków, czy też stąd, że daliście posłuch wierze? Czyż jesteście aż tak nierozumni, że zacząwszy duchem, chcecie teraz kończyć ciałem? Czyż tak wielkich rzeczy doznaliście na próżno? A byłoby to rzeczywiście na próżno. Czy Ten, który udziela wam Ducha i działa cuda wśród was, [czyni to] dlatego, że wypełniacie Prawo za pomocą uczynków, czy też dlatego, że dajecie posłuch wierze?” (List do Galatów 3:1-5)

Bert Clendennen urodził się w 1922r., był pastorem, ewangelistą, nauczycielem i misjonarzem. Założył kościół Victory Temple, który rozpoczął swoją działalność w 1956r. Victory Temple jest prężnie działającym kościołem, wysyłającym misjonarzy do wielu krajów świata – Clendennen był emerytowanym pastorem tego kościoła w Beaumont w Teksasie aż do swojej śmierci w 2009 roku. Programy radiowe i telewizyjne pastora Clendennen’a nadawane były do prawie każdego większego miasta w Ameryce. W 1967r. był misjonarzem w Tanzanii, gdzie głosił przez pięć tygodni, w kwietniu 1968r. Bert wraz z żoną Janice powrócili do Wschodniej Afryki, aby głosić i zakładać kolejne kościoły. Ze Wschodniej Afryki małżeństwo Clendennen udali się do Iranu, aby głosić i brać udział w przecieraniu nowych szlaków dla zbudowania pierwszej Szkoły Biblijnej od 1300 lat w tym kraju. W grudniu 1991 roku porzucił posadę pastora i wyjechał do Moskwy, aby otworzyć tam pierwszą szkołę Chrystusa. Z tej szkoły zrodziła się Międzynarodowa Szkoła Chrystusa, która działa obecnie w 120 krajach. Dzięki niej prowadzona jest również ewangelizacja więźniów. Polskę odwiedził w 2002 i 2005 roku, aby rozpocząć zajęcia polskiej “Szkoły Chrystusa”.

Niektórzy z nas skosztowali “Szkoły Chrystusa”, zorganizowanej według wskazówek jej twórcy – 9 dni postu fizycznego i rozkoszowania się Bożym Słowem – doświadczając duchowej przemiany. Złaknieni duchowego rozwoju, od około roku organizujemy weekendowe męskie wyjazdy w góry, gdzie wysłuchujemy wykładów Berta Clendennen’a, dzielimy się swoimi przemyśleniami i świadectwem Bożego działania w naszym osobistym życiu. Biorą w nich udział głównie bracia w Chrystusie, jednocześnie – jak Duch Boży poprowadzi – zapraszamy Podopiecznych Fundacji.

Owocem weekendowych wyjazdów w ramach “Szkoły Chrystusa” było powstanie grupy modlitewnej, która spotyka się codziennie o godz. 09:00 rano, od kilku miesięcy grupa wierzących spotyka się również w środy o godz. 19.30 – osoby, które odczuwają w sobie wezwanie Bożego Ducha do modlitwy, są serdecznie zapraszane!