W BOGU – KOBIETY KOBIETOM

wpis w: Wydarzenia | 0

„Dzielna kobieta – trudno o taką – jej wartość przewyższa perły. Serce małżonka ufa jej, nie brak mu niczego, gdyż wyświadcza mu dobro, a nie zło, po wszystkie dni swojego życia; dba o wełnę i len, i pracuje żwawo swoimi rękami. Podobna jest do okrętów handlowych, z daleka przywozi żywność. Wstaje wcześnie, gdy jeszcze jest noc; daje żywność swoim domownikom, a swoim służącym, co im się należy. Gdy zechce mieć rolę, nabywa ją, pracą swoich rąk zasadza winnicę. Mocą przepasuje swoje biodra i rześko porusza ramionami. Wyczuwa pożytek ze swojej pracy, jej lampa także w nocy nie gaśnie. Wyciąga ręce po kądziel, swoimi palcami chwyta wrzeciono. Otwiera swoją dłoń przed ubogim, a do biedaka wyciąga swoje ręce. Nie boi się śniegu dla swoich domowników, bo wszyscy jej domownicy mają po dwa ubrania. Sama sobie sporządza okrycia, jej szata jest z purpury i bisioru. Mąż jej jest w bramach szanowany, zasiada w radzie starszych kraju. Wyrabia spodnią bieliznę i sprzedaje ją, i pasy dostarcza kupcowi. Dziarskość i dostojność jest jej strojem, z uśmiechem na twarzy patrzy w przyszłość. Gdy otwiera usta, mówi mądrze, a jej język wypowiada dobre rady. Czuwa nad biegiem spraw domowych, nie jada chleba nie zapracowanego. Jej synowie nazywają ją szczęśliwą, jej mąż sławi ją, mówiąc: Jest wiele dzielnych kobiet, lecz ty przewyższasz wszystkie! Zmienny jest wdzięk i zwiewna jest uroda, lecz bogobojna żona jest godna chwały. Oddajcie jej, co się jej należy! Niech ją w bramach wysławiają jej czyny!”
(Przypowieści Salomona 31:10-31)

W marcu zorganizowaliśmy „Spotkanie dla Kobiet”. Było nas wiele. Świadczyło kilka, które przybyły służyć. Podczas trzymiesięcznego okresu, kiedy nasze spotkania były ograniczone i odbywały się w mieszkaniach, mieliśmy okazję lepiej poznać świadectwa życia naszych Podopiecznych – zajęcia w małych grupach sprzyjały integracji, ośmielały do zwierzeń, stwarzały przestrzeń dla każdego do wypowiedzenia własnego zdania. Jeszcze klarowniej wybrzmiała potrzeba spotkań w grupach jednopłciowych, gdzie kobiety i mężczyźni będą mogli bardziej otwarcie porozmawiać o swoich problemach z płcią przeciwną i w poczuciu większego bezpieczeństwa rozważyć, co Bóg pragnie im przekazać poprzez Swoje Słowo na temat tego, kim w Jego oczach jest Człowiek jako Kobieta i Mężczyzna, czego On oczekuje od Swoich Córek i Synów, jak budować relacje damsko-męskie w oparciu o Jego wolę.

Dlatego też od dnia 25 czerwca 2020 r. zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 17.00 na spotkanie dla Kobiet.

Godzina spotkania została przesunięta dla Pań z młodszymi dziećmi, aby nie zaburzało to aż tak bardzo ewentualnego rytmu dnia Ich maleństw.

W czasie, kiedy Mamy będą się integrowały i wzajemnie wspierały, budując świadomość swojej kobiecości, Tatusiowie zapraszani są do wspólnego spędzenia czasu w opiece nad dzieciakami – dla Was, Panowie, to będzie równie owocny czas!