ZAPRASZAMY DO WSPIERANIA SCHRONISK DLA ZWIERZĄT!

wpis w: Bez kategorii | 0

Nasz fundacyjny pies Kazan (duży, czarny mieszkaniec) pochodzi ze Schroniska dla Zwierząt w Chorzowie-Maciejkowicach „Psia Chata”. Początkowo adoptowany przez Podopieczną, ostatecznie został pod naszą opieką i stał się pupilem – okazał się wdzięcznym zwierzakiem, inteligentnym, posłusznym i przyjaznym (nie przepada za osobami z dużymi torbami, czemu też przypisujemy jego antypatię do odwiedzającej nas Pani Listonoszki – może kiedyś Pani spróbuje zbudować z nim relację po pracy i bez torby…). Przynosi nam wiele radości, ma pozytywny wpływ na Podopiecznych i większość naszych Gości (niektórzy mają trudności w kontaktach ze zwierzętami – zachęcamy do przezwyciężania lęków i oporów, aby skorzystać z potencjału, jaki Bóg ukrył w powierzonym Człowiekowi zwierzyńcu).

Pragniemy, aby i inni mogli radować się pięknem stworzeń Boga, a możliwość przygarnięcia porzuconego zwierzaka jest szansą nie tylko na czynienie dobra, ale i doświadczenie niesamowitych lekcji prawdziwego życia – nasze adoptowane zwierzaki mają często nieprzyjemną przeszłość, z powodu swoich traum zachowują się czasami niezrozumiale, niepokojąco i uciążliwie, jednocześnie jednak są inteligentne i oddane, kiedy z miłością je obserwujemy, zachwycają swoją mądrością życiową, wyrozumiałością i cierpliwością względem nas, ludzi.

Staramy się wspierać Schroniska, zachęcamy i Was do dzielenia się z nimiJ

Osoby, które mają trudności w kontakcie ze Schroniskami, zapraszamy do współpracy – rzeczy dla Schronisk można zostawić w lokalu Fundacji przy ul. 3 Maja 17/30, planujemy odwiedzać oba Schroniska w Chorzowie (co 1-2 miesiące).

Informacje ze stronki Schroniska w Chorzowie-Maciejkowicach „PSIA CHATA”

Jakiego wsparcia poza datkami pieniężnymi potrzebujemy:

Chcielibyśmy, aby przyszedł taki dzień, że będziemy mogli powiedzieć – wszystkie potrzeby naszych zwierzaków są zaspokojone. Niestety – tak jak pojawiają się coraz to nowe zwierzęta tak i nasze potrzeby nigdy nie są do końca zaspokojone.

Na dzień dzisiejszy potrzebujemy:

Bezpośrednio dla naszych zwierząt:

 1. Karmy dla zwierząt – karmy suchej i puszek dla psów i kotów w różnym wieku, diet weterynaryjnych dla psów chorych na nerki, na kamicę pęcherza moczowego, na choroby narządu ruchu, na problemy skórne i alergie.
 2. Potrzebujemy obroży w rożnych rozmiarach i smyczy.
 3. Kocy, starej pościeli (poszew, prześcieradeł) i kołder, które nadają się do wyściełania psich posłań nie stwarzając zagrożenia zapętlenia na psich i kocich nogach.
  Środków myjących i dezynfekcyjnych (płyny do mysia , proszków do prania, środki do odkażania, np. Domestos).

Dla kontynuowania remontu naszej siedziby:
1. Farby emulsyjnej w ilości około 60 litrów,

 1. Płyt gipsowo – kartonowych,
 2. Wełny mineralnej do ocieplenie stropów i ścian,
 3. Drewna – desek i kantówek,
 4. Schodów drewnianych (na piętro – koszt około 2500 zł),
 5. Bloczków betonowych do wymurowania boksów,
 6. Wykładziny PCV w ilości – szerokość 4 metry, długość 30 m,
 7. Papy termozgrzewalnej do kontynuowania remontu dachu,
 8. Materiałów do remontu dachu nad częścią starą budynku – stajnie. Potrzebujemy więźby dachowej i blachy trapezowej na dach. Stary dach może nie wytrzymać kolejnej zimy,
 9. kojców prefabrykowanych drewnianych zewnętrznych dla dużych psów. Chcemy wykonać kwarantannę, poza zasadniczą siedzibą fundacji.

Dla zagospodarowania otoczenia budynków:

 1. Przyjmiemy ziemię urodzajną w zasadzie w każdej ilości, do wyrównania terenu, pod obsianie trawą,
 2. Kostka betonowa (najlepiej ażurowa) do wykonania parkingu na 4 samochody.
 3. Nasion traw – do obsiania terenu,
 4. Sadzonych krzewów ozdobnych – ligustra, lilaka – gdyby ktoś miał takowe na zbyciu.

Chcielibyśmy w tym roku pozyskać i przystosować samochód pod ambulans dla zwierząt i pojazd do transportowania zwierząt – w tym odławianych. Posiadamy dwa samochody – one jednak nie wystarczają do obsługi wszystkich zgłoszeń.

Potrzebujemy nowego sprzętu komputerowego – komputera wraz z oprogramowaniem do siedziby fundacji.

Potrzeby są ogromne, ale wielokrotnie już mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca. Polecamy się i polecamy nasze zwierzęta waszej pamięci.