Niesienia realnej pomocy osobom bezdomnym

wpis w: Galerie | 0

Miniony weekend w Chfwnm bogaty był w Boże Słowo ale także w bardzo praktyczne informacje dot. niesienia realnej pomocy osobom bezdomnym. Podczas konferencji zorganizowanej we współpracy z Akcją Humanitarną Życie z Piły mogliśmy skorzystać z wiedzy popartej wieloletnim doświadczeniem streetworkerów Irenki i Alka. Temat bardzo aktualny tym bardziej, że nadchodząca zima potęguje wśród bezdomnych poczucie beznadzieji i braku oczekiwania kolejnego dnia życia. Mając duże pokłady miłości i chęci posiłkując się wiedzą przekazaną podczas konferencji możemy realnie wpłynąć na ich dalsze życie wskazując im przede wszystkim na Pana Boga ale też dzieląc się ciepłem zimą i posiłkiem. Dzięki Waszym ofiarnym sercom ta praca jest dalej możliwa za co nieustannie dziękujemy i prosimy o więcej.


Oczywiście w sobotę popołudniu spotkaliśmy się również na naszym cotygodniowym spotkaniu w Chfwnm, które tym razem przepełnione było refleksjami z konferencji i modlitwą o mądre Boże niesienie pomocy. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego by konferencja była bogata w nieocenioną wiedzę i do tego tak smaczna. 
Zapraszamy na kolejne spotkanie z Bożym Słowem w sobotę o godz. 17.00. Jeśli też Bóg Wam na serce szczególnie położył tych, którzy nie pasują do dzisiejszego świata przez swoje ubóstwo to dołączcie do nas.


Pozdrawiamy Słowem “…aby ci błogosławił Pan, Bóg twój, w każdym dziele twojej ręki, które będziesz wykonywał” (5 Mojż. 14;29b) ale też tym przed czym my chcemy się ustrzec “…winą Sodomy…było to: wzbiła się w pychę, miała dostatek chleba i beztroski spokój wraz ze swoimi córkami, lecz nie wspomagała ubogiego i biednego” Ez.16;49